راهنمای خرید لپتاپ

وام خرید لپ تاپ برای دانشجویان

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی شهریه پیام نور و کالا کارت ۲۰ میلیون تومانی خرید لپ تاپ به دانشگاه  پیام نور خبر داد.

مرتضی اکبری در مراسم امضای تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور گفت: این دومین تفاهم نامه با این دانشگاه طی دو سال اخیر است که طی آن خدمات تسهیلات قرض الحسنه به دانشگاهیان اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی اعطا می‌شود.

وی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران از تسهیلات معیشتی به حوزه اشتغال در دو سال اخیر خدمات خود را گسترش داده، گفت: با افزایش قیمت کالاها امکان خرید کالاها و پرداخت یک جای قیمت آن از سوی خانوارها کاهش یافته است بنابراین در بانک قرض الحسنه مهر ایران خدمات کالاکارت را طراحی کرده‌ایم که بر اساس آن مشتریان این بانک می‌توانند کالاها را با استفاده از این کارت خریداری کرده و اقساط آن را در زمان‌های ۶ ماهه و ۹ ماهه و یک ساله پرداخت کنند.

اکبری ویژگی متمایز کالاکارت این بانک نسبت به سایر بانک‌ها را در نرخ کارمزد و سود آن دانست و اظهار داشت: در سایر بانک‌ها اگر کارت‌های اعتباری خرید کالا اعطا می‌شود، نرخ سود ۱۵ تا ۱۶ درصد از مشتریان دریافت می‌شود اما نرخ سود کالاکارت های بانک قرض الحسنه مهر ایران دو تا چهار درصد است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: سال گذشته به دو میلیون نفر ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات داده‌ایم در حالی که در ۶ ماهه نخست امسال به یک و نیم میلیون نفر تا ۱۵ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه پرداخت شده که پیش بینی می‌شود تا پایان سال این مبلغ به دو برابر افزایش یابد.

به گفته این مقام مسئول شبکه بانکی، معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران حداکثر یک درصد بوده که نشان دهنده اعتماد مردم به این بانک است.

وی ادامه داد: در حوزه نظام آموزش عالی نیز وارد شده‌ایم و با صندوق رفاه دانشجویی برای اعطای وام به دانشجویان تفاهم نامه امضا کرده‌ایم. همچنین با دانشگاه پیام نور نیز تفاهم نامه‌ای برای پرداخت وام شهریه دانشجویان امضا کرده‌ایم.

اکبری گفت: این تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان به عنوان کمک هزینه شهریه دانشجویان پیام نور وبا نرخ سود ۲.۸ درصد است. همچنین به کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه نیز تا سقف ۳۰ میلیون تومان و با نرخ کارمزد دو تا چهاردرصد این تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تأکید کرد: یکی دیگر از تسهیلاتی که به دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور اختصاص می‌یابد، اعطای کالاکارت برای خرید لب تاپ، تبلت، موبایل و دیگر لوازم کمک آموزشی و به کارکنان و اعضای هیئت علمی برای خرید سایر کالاها و لوازم خانگی است.

وی افزود: سقف تسهیلات کالاکارت برای خرید لب تاپ به دانشجویان ۲۰ میلیون با سود ۲.۸ درصد و اعضای هیئت علمی ۳۰ میلیون با کارمزد دو تا ۴ درصد است. مدت زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات مرتبط با کالاکارت ۶ ماهه، ۹ ماهه و یک ساله است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در بخش دیگری از اظهارات خود به پایین بود سقف وام‌های قرض الحسنه اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل جدید بانک مرکزی، سقف وام‌های قرض الحسنه از ۲۰ به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است اما حتی این رقم هم پایین است.

وی ادامه داد: اگر مبلغ تسهیلات قرض الحسنه کم باشد استقبال مردم نیز از این بانک‌ها کاهش می‌یابد.

اکبری با طرح این پیشنهاد که به نظر من می‌بایست سقف وام‌های قرض الحسنه ۵۰ و وام‌های اشتغال ۱۰۰ میلیون تومان باشد، اظهار داشت: اگر تسهیلات ما خرد باقی بماند و مشکلی از مردم حل نکند به تدریج استقبال مردم از بانک‌های قرض الحسنه کمتر خواهد شد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *