راهنمای خرید لپتاپ

راهنمای خرید لپ تاپ: خرید لپ تاپ سازگار با نیاز های شما

خرید لپ تاپ از هیجان انگیزترین فرآیند های خرید است. در دنیای مدرن امروز لپ تاپ ها یا تبلت های خوب و مناسب با نیاز شما نقش حیاتی دارند.

تنوع زیادی برای انتخاب و خرید لپ تاپ وجود دارد . اما خرید هیجانی باعث میشود انتخاب مناسبی نداشته باشید. برخی اوقات افرادی که به درستی تحقیق و نتیجه گیری کرده اند تا لحظه ای که از کارتشان پول می کشند ممکن است دچار اشتباهاتی شوند. شاید این اشتباهات همیشه هم نتیجه بدی نداشته باشد اما اغلب سبب می شود فرد لپ تاپ نامناسبی بخرد که چندان به کارش هم نمی آید.

شما باید ابتدا علم کامل به این داشته باشید که برای چی و چه کاری لپ تاپ میخرید.

به عنوان مثال وقتی که شما از لپ تاپ فقط برای فیلم دیدن یا گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنید، نیازی به رم 16 گیگابایت پردازنده 8 هسته ای و یا 25 عدد پورت USB 3.0 ندارید.

عقل سالم می گوید که شما باید بابت چیزی که از آن استفاده می کنید پول پرداخت کنید و نه چیزی که هرگز از آن استفاده نخواهید کرد.

در برخی موارد حتی امکان دارد شما نیازی به لپ تاپ نداشته باشید. مثلا برای انجام تکالیف مدرسه یا استفاده به جای دفترچه یادداشت می توانید یک فبلت تهیه کنید.

یا برای کار با نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد بهتر است که حداقل از Intel i5 یا بالاتر استفاده کنید و یا حداقل یک پردازنده گرافیکی 4GB vRAM برای پردازش بدون اشکال نیاز دارد.صفحه نمایشگر نباید کمتر از 15 اینچ باشد،‌گرافیک مناسب برای کار یک معمار باید حداقل 4 گیگابایت باشد. از رم حداقل 8 گیگابایت استفاده کنیم.

بازار لپ تاپ با تنوعی که دارد مناسب ترین لپ تاپ ها مطابق با نیاز مشتری را تامین می کند و با خیال راحت می توانید خرید کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *