اخبار لپ تاپ

HP در صدر تولید کنندگان لپ تاپ جهان

HP با رشد ۴۳ درصدی توانسه است مقام اول تولید و عرضه نوت بوک (لپ تاپ) را به‌خود اختصاص دهد. و لنوو، دل، اپل و ایسر را پشت سر بگذارد.

بر اساس  آمار منتشرشده توسط شرکت تحقیقاتی استراتژی آنالیز، پنج شرکت برتر تولیدکننده لپ‌تاپ در فصل اول سال جاری تولید و عرضه بیتری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

همه‌گیری ویروس کرونا و نیاز به آموزش مجازی مهمترین دلیل برای افزایش تقاضا برای خرید لپ‌تاپ بوده است.

شرکت‌های سازنده‌ی لپ‌تاپ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰ درمجموع ۶۲٫۲ میلیون نوت بوک روانه‌ی بازار کرده‌اند. این میزان در مدت مشابه سال پیش تنها برابر با ۴۶٫۲ میلیون بود.

بر اساس گزارش منتشر شده ، پنج تولیدکننده‌ی برتر لپ‌تاپ در سطح جهان ۳۴ درصد رشد را تجربه کرده‌اند.

شرکت HP در سه‌ماهه‌ی سوم با ۴۳ درصد افزایش رشد فروش درمقایسه ‌با سال گذشته، بیشترین نرخ رشد را بین پنج تولید‌کننده برتر ازآنِ خود کرده و به‌واسطه‌ی آن توانسته است رقیب دیرینه‌ی خود، یعنی لنوو را کنار بزند و به پرفروش‌ترین برند لپ‌تاپ‌های جهان تبدیل شود.

لنوو، دل، اپل و ایسر نیز به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی این رده بندی قرار گرفته‌اند.

کوپرتینویی‌ها در سه‌ماهه‌ی منتهی به سپتامبر توانسته‌اند ۹٫۷ درصد از کل سهم بازار لپ‌تاپ‌ها را به‌دست آورند؛ درحالی‌که این میزان در سال گذشته ۹٫۳ تخمین زده شده بود. اچ‌پی و لنوو نیز هر دو با دراختیارداشتن ۲۳٫۶ درصد از سهم بازار جهانی به‌صورت مشترک در جایگاه نخست قرار گرفته‌اند؛ درحالی‌که شرکت دل با سهم ۱۳٫۷ درصدی، خود را بالاتر از اپل در جایگاه دوم می‌بیند. درنهایت، اچ‌پی حدود ۱۴٫۷ میلیون، لنوو ۱۴٫۶ میلیون، دل ۸٫۵ میلیون و ایسر ۴٫۹ میلیون دستگاه لپ‌تاپ را راهی بازارهای جهانی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *